Darmowa dostawa od 500,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
STAPROT Pojemnik samowyładowczy na gruz 25277209
STAPROT Pojemnik samowyładowczy na gruz 25277209
STAPROT Pojemnik samowyładowczy na gruz 25277209
STAPROT Pojemnik samowyładowczy na gruz 25277209
STAPROT Pojemnik samowyładowczy na gruz 25277209
STAPROT Pojemnik samowyładowczy na gruz 25277209
Nasz bestseller

STAPROT Pojemnik samowyładowczy na gruz 25277209

3 798,07 zł - 4 531,15 zł
brutto / szt.
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki:
MAŁA ILOŚĆ - Wysyłka w ciągu 24h po sprawdzeniu w magazynie
MAŁA ILOŚĆ - Wysyłka w ciągu 24h po sprawdzeniu w magazynie
Ten produkt nie jest dostępny w sklepie stacjonarnym
Bezpieczne zakupy

DANE TECHNICZNE:

 

Mamy stałych Klientów. Wprowadzamy innowacje techniczne.


Produkujemy: pojemniki do betonu, samowyładowcze pojemniki na gruz, części zamienne do betoniarek, rusztowania, konstrukcje metalowe.

 

Samowyładowczy pojemnik na gruz o pojemności od 0,75 do 2,00 metra sześć. Dzięki zastosowaniu samowyhaczającego się haka możliwe jest bezobsługowe wyładowanie pojemnika. Pojemnik wykonany jest z blachy o grubości 2mm. Istnieje możliwość dostosowania konstrukcji do wymogów klienta.

 

Kategoria STAPROT zawiera rodzinę pojemników o różnych parametrach.
Wyszukaj inne pojemniki wpisując na górze w wyszukiwarce STAPROT.

 

Instrukcja obsługi:

Przed przystąpieniem do pracy prosimy dokładnie zapoznać się z niniejszą instrukcją

WPROWADZENIE
Przed użyciem nowego pojemnika do masy betonowej należy:
1. Dokładnie zapoznać się z treścią niniejszej instrukcji obsługi.
2. Sprawdzić stan techniczny pojemnika i haka oraz stan mocowania łańcuchów.

 

PRZEZNACZENIE
Pojemnik samowyładowczy na gruz i materiały sypkie jest przeznaczony do transportu gruzu lub innego materiału sypkiego za pomocą urządzenia dźwigowego. Ze względu na zastosowanie haka samowyhaczającego, dźwigowy może sam opróżnić pojemnik.
Pojemnik powinien być użytkowany, obsługiwany naprawiany wyłącznie przez osoby zaznajomione z jego szczegółowymi charakterystykami i zapoznane z zasadami postępowania w zakresie bezpieczeństwa.
Przepisy dotyczące zapobieganiu wypadkom oraz wszelkie podstawowe przepisy w zakresie bezpieczeństwa i medycyny pracy a także przepisy ruchu drogowego powinny być zawsze przestrzegane. Samowolne wprowadzenie zmian do urządzenia zwalnia producenta od odpowiedzialności za powstałe uszkodzenia lub szkody.

 

ZNACZENIE SYMBOLI
Symbole:
OSTRZEŻENIE!
Następstwem nieuważnego i nieprawidłowego posługiwania się urządzeniem mogą być poważne szkody lub śmierć operatora bądź innych osób.
Korzystaj z przeciwpoślizgowego stabilnego i trwałego obuwia.

 

ZASADA DZIAŁANIA
Zasada działania pojemnika na gruz opiera się na bezwładnościowym odłączaniu się haka od ramy pojemnika.
Cykl pracy załadunek-rozładunek opisany jest w czterech krokach i przedstawiony na Rys.1.
Krok 1: Pracownik obsługujący pojemnik zaczepia hak wypełnionego pojemnika o hak urządzenia dźwigowego (żuraw,
suwnica). Następnie operator dźwigu zahacza hakiem pojemnika o ramę pojemnika.
Krok 2: Pojemnik jest gotowy do transportu przez dźwig do miejsca rozładunku W miejscu rozładunku pojemnik należy ustawić na utwardzonym podłożu, np. nasypie. Opuszczanie haka żurawia spowoduje samoczynne odłączenie się haka pojemnika od ramy pojemnika.
Krok 3: Hak dźwigu należy lekko wycofać i następnie rozpocząć unoszenie go do góry. Unoszenie haka dźwigu wraz z hakiem pojemnika spowoduje unoszenie tylnej części pojemnika i opróżnienie jego zawartości. Unoszenie haka dźwigu należy kontynuować do pełnego rozładowania pojemnika.
Krok 4: Pojemnik w rozładowanej konfiguracji jest gotowy do przetransportowania na stanowisko załadunku i kolejnego cyklu pracy.

 

PRZYGOTOWANIE DO TRANSPORTU
Transport pojemnika na dalszą odległość należy wykonywać na pojazdach w pozycji pionowej lub poziomej. Pojemnik należy zabezpieczyć przed przemieszczaniem się przytwierdzając go pasami spinającymi do podłogi pojazdu.

 

PRZYGOTOWANIE DO PRACY
Przed przystąpieniem do użytkowania pojemnika należy dokonać oględzin całej konstrukcji stalowej spawanej pod względem widocznych śladów pęknięć lub wżerów materiału. Jakiekolwiek pęknięcia spawów eliminują zbiornik z użycia. Pęknięcia na powierzchniach skrzyni zbiornika wynikające z naturalnego zużycia, uszkodzeń mechanicznych oraz korozji nie mogą przekraczać 50mm.
Wżery materiału wynikające z korozji nie powinny być głębsze niż 1.5mm a ich promień nie większy niż 100mm. Wszystkie powstałe wżery należy zabezpieczać farbą antykorozyjną.
Hak pojemnika nie powinien wykazywać uszkodzeń mechanicznych oraz trwałych odkształceń. Mechanizm zamykający hak powinien zamykać się i otwierać swobodnie (sworznie mechanizmu można w razie potrzeby oliwić lub smarować). Wysokość gardzieli chwytnej haka nie może być mniejsza niż 57mm a kąt odchyłu naroża nie większy niż 340 (Rys. 2).

 

Ostrzeżenie:
Wymienione wady nie dopuszczają pojemnika do użytkowania.
DEMONTAŻ I KASACJA
W przypadku całkowitego zużycia urządzenia i przeznaczeniu do kasacji należy pojemnik zdemontować na części. Zdemontowane części przekazać do punktu skupu złomu.

 

INSTRUKCJE OBSŁUGIWANIA
Czyszczenie:
W celu zapewnienia długotrwałej i bezawaryjnej pracy pojemnik na gruz i materiały sypkie powinien być utrzymywany w czystości. Wszystkie powierzchnie powinny być utrzymywane w dobrym stanie technicznym bez śladów korozji, a szczególnie utrzymywać w dobrym stanie technicznym spawy konstrukcji. W przypadku niewielkich ubytków farby dopuszcza się zabezpieczenie tych miejsc przed korozją smarem grafitowym.
Smarowanie:
Pojemnik na gruz poza zabezpieczeniem przed korozja nie wymaga smarowania. W przypadku niepłynnej pracy haka należy przesmarować połączenia jego ruchomych części. Zaleca się stosować smar ŁT-43
PRZECHOWYWANIE
Zaleca się przechowywanie pojemnika na powierzchni zadaszonej ochraniającej przed szkodliwym działaniem odpadków np. podczas dużych wiatrów. Przed planowanym dłuższym postojem koniecznie zabezpieczyć przed korozją.

 

WYKAZ CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Tabela 1. Części zamienne (Rys. 3)
L.P.
Nazwa części
Poz.
1 Hak kompletny, poz 1
2 Łańcuch, poz 2
UWAGA UŻYTKOWNICY:
Zamówienia na części zamienne należy składać do producenta lub w punkcie zakupu pojemnika.

 

CHARAKTERYSTYKA
I. OPIS TECHNICZNY
Pojemnik samowyładowczy na gruz i materiały sypkie (Rys.2) posiada konstrukcję stalową spawaną – otwartą. Korpus wykonany jest z kształtowników zamkniętych o grubości ścianek 2 i 3mm. Skrzynia pojemnika wykonana jest z blachy stalowej o grubości 2mm. Część chwytna (hak) wykonana jest z blachy stalowej o grubości 12mm a zaczep z pręta stalowego mm. Do haka przymocowany jest podwójny łańcuch mm.

 

KARTA GWARANCYJNA
POJEMNIK SAMOWYŁADOWCZY NA GRUZ I MATERIAŁY SYPKIE
Nr fab. ……………, rok prod. ….
ORZECZENIE K.T.
Pojemnik przeszedł próbę pod obciążeniem z wynikiem pozytywnym
Data badania :…...
Pieczęć i podpis
kierownika K.T.

 

Zakład udziela gwarancji, jako producent dostarczonego pojemnika na gruz i materiały sypkie na okres 12 miesięcy. Do okresu gwarancji nie wlicza się okresu poprzedzającego gwarancję (czas transportu i składowania) pod warunkiem, że okres ten nie przekracza trzech miesięcy.
Karta gwarancyjna bez podpisu i pieczęci jest nieważna. Odbiorca może dochodzić roszczeń z tytułu udzielonej mu gwarancji tylko wówczas, gdy przy eksploatacji zastosował się do instrukcji obsługi a uszkodzenie nastąpiło na skutek wad jakościowych.
Nie są uznane za wady w rozumieniu niniejszej gwarancji usterki, braki lub uszkodzenia, które powstały na skutek wadliwego transportu, nieprawidłowego eksploatowania, konserwacji i przechowywania pojemnika.
Data sprzedaży………………….

 

BEZPIECZEŃSTWO PRACY PRZY OBSŁUDZE
(BHP)
POJEMNIKA
Przed przystąpieniem do użytkowania pojemnika na gruz i materiały sypkie proszę zapoznać się z instrukcją obsługi DTR oraz z poniższymi zasadami Bezpieczeństwo pracy przy obsłudze pojemnika:
1. Pracownicy obsługujący pojemnik na gruz lub innego materiału sypkiego winni posiadać przeszkolenie w zakresie BHP przy pracach transportowych i wysokościowych.
2. Pracownicy obsługujący pojemnik na gruz powinni posiadać uprawnienia do prac wysokościowych.
3. Pojemnik powinien być ustawiony do pracy na równym i utwardzonym podłożu .
4. Przymocowanie zawiesi do haka dźwigu lub suwnicy może wykonać tylko osoba do tego uprawniona.
5. Przed napełnienie pojemnika należy się upewnić czy pojemnik stoi w pozycji stabilnej a jego stan techniczny nie budzi zastrzeżeń.
6. Podczas transportu pojemnika nie może znajdować się pod nim lub w pobliżu jego żadna osoba.
7. W przypadku wszelkich wątpliwości, zasięgnij porady w punkcie sprzedaży lub u producenta.
8. Warunkiem bezpiecznej pracy pojemnika są kontrole stanu technicznego zawiesi, oraz spawów konstrukcji pojemnika a szczególności stanu technicznego haka, zaczepu, oraz łańcucha. Kontrole takie powinien wykonać pracownik dozoru, posiadający odpowiednie kwalifikacje, przed każdorazowym użyciem pojemnika.
9. Przed przeprowadzeniem kontroli spawy powinny zostać dokładnie oczyszczone w celu właściwej oceny ewentualnych uszkodzeń
10. W czasie eksploatacji pojemnika należy go utrzymywać w czystości .
11. Powstające ubytki farb należy uzupełnić farbą antykorozyjną lub czasowo zabezpieczyć smarem grafitowym.
12. W sytuacjach wątpliwych co do stanu technicznego pojemnika poddać go przeglądowi jak w pkt. 8.

Marka
Symbol
25277209
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Zadaj pytanie a my odpowiemy niezwłocznie, najciekawsze pytania i odpowiedzi publikując dla innych.
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Dbamy o Twoją prywatność

Sklep korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zamknij
pixel